PAM00998 Radiomir 1940 GMT Automatic Military Green
Production year is
V (2019) 1000 pieces, Case number:7265, ID starts with PL,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00998 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir 1940 GMT Automatic Military Green |
| Production year | 2019 |
| Movement | P.4001 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Green |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 45 mm |
| Height | 14 mm |
| Lug width | 24 mm |