PAM01033 Luminor Marina 1950 GMT Automatic
Production years are
T (2017) 1500 pieces, Case number:7118, ID starts with BB,
V (2019) 1500 pieces, Case number:7118, ID starts with BB,
W (2020) 1000 pieces, Case number:7118, ID starts with BB,
X (2021) 1500 pieces, Case number:7118, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01033 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina 1950 GMT Automatic |
| Production year | 2017-2021 |
| Movement | P.9011 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Blue Sunburst |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 24 mm |