PAM01036 Luminor Marina 1950 GMT Automatic Luna Rossa
Production year is
V (2019) 1036 pieces, Case number:7274, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01036 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina 1950 GMT Automatic Luna Rossa |
| Production year | 2019 |
| Movement | P.9010/GMT |
| Case Material | DLC Titanium |
| Dial Color | Grey |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15,7 mm |
| Lug width | 24 mm |