PAM01038 Luminor 1950 47 Regatta Carbotech Luna Rossa
Production year is
V (2019) 1036 pieces, Case number:7171, ID starts with PN,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01038 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor 1950 47 Regatta Carbotech Luna Rossa |
| Production year | 2019 |
| Movement | P.9100/R |
| Case Material | Carbotech |
| Dial Color | Grey |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | 20,7 mm |
| Lug width | 26 mm |