PAM01095 Luminor Luna Rossa GMT
Production year is
W (2020) 20 pieces, Case number:7360, ID starts with BB,
with Super Luminova,
sold exclusively at the day December 3rd, 2020 (during 24h)
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01095 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Luna Rossa GMT |
| Production year | 2020 |
| Movement | P.9010/GMT |
| Case Material | Titanium (Sandblasted) |
| Dial Color | Blue Suncliff |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |