PAM01179 Luminor Due Luna
Production years are
Y (2022) 1700 pieces, Case number:7410, ID starts with PL,
Z (2023) 1500 pieces, Case number:7410/7604, ID starts with PL,
all with Super Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01179 |
| Collection | Luminor Due |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Due Luna |
| Production year | 2022-2023 |
| Movement | P.900/MP |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Blue Sunburst |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 38 mm |
| Height | |
| Lug width | 20 mm |