PAM01280 Piccolo Due/Luminor Due MadrePerla
Production years are
X (2021) 800 pieces, Case number:7282/7514, ID starts with PL,
Y (2022) 1000 pieces, Case number:7549, ID starts with BB,
all with Super Luminova,
renamed from “Piccolo Due” to “Luminor Due”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01280 |
| Collection | Luminor Due |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Piccolo Due/Luminor Due MadrePerla |
| Production year | 2021-2022 |
| Movement | P.900 |
| Case Material | Goldtech |
| Dial Color | Mother of pearl |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 38 mm |
| Height | 11,2 mm |
| Lug width | 20 mm |