PAM01296 Luminor Chronograph Flyback Verde Militare
Production year is
X (2021) 110 pieces, Case number:7491, ID starts with PN, with Super Luminova,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01296 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Chronograph Flyback Verde Militare |
| Production year | 2021 |
| Movement | P.9100 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Green |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |