PAM01304 Luminor Marina Quaranta Verde Militare
Production year is
Y (2022) 500 pieces, Case number:7467, ID starts with PL, with Super Luminova,
E-commerce Exclusivity
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01304 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina Quaranta Verde Militare |
| Production year | 2022 |
| Movement | P.900 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Green (Military) |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 40 mm |
| Height | |
| Lug width | 22 mm |