PAM01321 Luminor 1950 3 Days GMT Power Reserve
Production year are
T (2017) 1500 pieces, Case number:7119, ID starts with BB,
U (2018) 2000 pieces, Case number:7119, ID starts with BB,
V (2019) 1500 pieces, Case number:7119, ID starts with BB,
W (2020) 1000 pieces, Case number:7119, ID starts with BB,
with Luminova,
PAM01321 is the successor for the PAM00321
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01321 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor 1950 3 Days GMT Power Reserve |
| Production year | 2017-2021 |
| Movement | P.9012 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15,7 mm |
| Lug width | 24 mm |