PAM01360 Luminova BiTempo
Production year are
Y (2022) 1500 pieces, Case number:7405, ID starts with BB,
Z (2023) 1000 pieces, Case number:7405, ID starts with BB,
AA (2024) 1500 pieces, Case number:7405, ID starts with BB,
all with Super Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01360 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminova BiTempo |
| Production year | 2022-2024 |
| Movement | P.9012 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black Sunburst |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |