PAM01628 Luminor Tre Giorni
Production years are
AA (2024) 800 pieces, Case number:7701, ID starts with PN,
AB (2024) 800 pieces, Case number:7701, ID starts with PN,
all with Super Luminova,
PAM01628 is the successor for the PAM00372
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01628 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Tre Giorni |
| Production year | 2024 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Steel (Patina) |
| Dial Color | Grey (Gradient) |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |