PAM01700 LUMINOR Lab-ID™ CARBOTECH™ 49mm
Production years are
W (2020) 70 pieces, Case number:7383?, ID starts with PN?,
X (2021) 70 pieces, Case number:7383, ID starts with PN,
all with Super Luminova,
70 years warranty, Boutique exclusive
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01700 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | LUMINOR Lab-ID™ CARBOTECH™ 49mm |
| Production year | 2020- |
| Movement | P.3001/C |
| Case Material | Carbotech |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 49 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |