PAM02239 Submersible Forze Speciali (SLC, S.L.C.)
Production years are
Y (2022) 300 pieces, Case number:7464, ID starts with PN,
Z (2023) 1000 pieces, Case number:7464, ID starts with PN,
all with Super Luminova,
Ceramic bezel,
PAM02239 is the successor for the PAM01239
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM02239 |
| Collection | Submersible |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Submersible Forze Speciali |
| Production year | 2022- |
| Movement | P.9100/R |
| Case Material | DLC Titanium |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |