5218-201/A Luminor Logo “Dallerba”
1 piece produced exclusive for Sylvester Stallone at June/1996 as present for his friend Arnold Schwarzenegger,
similar to the 5218-201A-1, but with PVD-Gold-coating on steel case
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | 5218-201A-3 |
| Collection | Pre-Vendome |
| SE/LE/BE | No |
| Model | 5218-201/A Luminor Logo "Dallerba" |
| Production year | 1996 |
| Movement | 6497 |
| Case Material | PVD Gold on Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |