PAM00091 Luminor Marina Automatic Titanium
Production years are
D (2001) 1000 pieces, Case number:6558, ID starts with BB,
E (2002) 1500 pieces, Case number:6558, ID starts with BB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00091 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Automatic Titanium |
| Production year | 2001-2002 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Anthracite |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15,5 mm |
| Lug width | 24 mm |