PAM00180 Luminor Marina Automatic
Production years are
G (2004) 150 pieces, Case number:6600, ID starts with BB,
H (2005) 200 pieces, Evolutions: New slytech bridge, Case number:6632, ID starts with BB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00180 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Automatic |
| Production year | 2004-2005 |
| Movement | OP III |
| Case Material | White Gold |
| Dial Color | Carbon Fiber |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16,5 mm |
| Lug width | 24 mm |