PAM00181 Luminor Marina Automatic Dial and bezel set with diamonds
Production year is
F (2003) 3 pieces, Case number:6601, ID starts with BB,
Bezel set with 48 brilliant-cut diamonds, Dial set with 30 brilliant-cut and 18 baguette diamonds, 2.979 carats,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00181 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina Automatic Dial and bezel set with diamonds |
| Production year | 2003 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Yellow Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 30 m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |