PAM00270 Luminor 1950 10 Days GMT
Production year is
J (2007) 1000 pieces, Case number:6687, ID starts with BB,
K (2008) 1500 pieces, Case number:6687, ID starts with BB,
L 500 pieces, Case number:6687, ID starts with BB,
N 500 pieces, Case number:6687, ID starts with BB,
O 300 pieces, Case number:6687, ID starts with BB,
P 300 pieces, Case number:6687, ID starts with BB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00270 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor 1950 10 Days GMT |
| Production year | 2007-2013 |
| Movement | P.2003 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 2mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 18,7 mm |
| Lug width | 24 mm |