PAM00273 Radiomir 10 Days GMT Pink Gold
Production year is
J (2007) 250 pieces, Case number:6706, ID starts with BB,
OOR* 3 pieces, Case number:6706?, ID starts with BB?,
All with Luminova,
*OOR means “Out of Range”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00273 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 10 Days GMT Pink Gold |
| Production year | 2007 |
| Movement | P.2003 |
| Case Material | Pink Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 45 mm |
| Height | 15,2 mm |
| Lug width | 26 mm |