PAM00323 Radiomir 10 Days GMT (AM/PM version)
Production year M as limited edition see at reference PAM00323-1,
Production years are
O (2012) 1000 pieces, Evolution: P.2003/6 caliber + Dial updated with AM/PM indicator instead of disk + Casing without screws, Case number:6903, ID starts with BB,
P 500 pieces, Case number:6903, ID starts with BB,
Q 400 pieces, Case number:6903/7013, ID starts with BB,
S (2016) 300 pieces, Case number:7013, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00323-2 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir 10 Days GMT (AM/PM version) |
| Production year | 2012-2016 |
| Movement | P.2003/6 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17 mm |
| Lug width | 26 mm |