PAM00382 Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Bronzo (SLC, S.L.C.)
Production year is
N (2011) 1000* pieces, Case number:6808, ID starts with BB,
OOR** ? pieces, Case number:6808?, ID starts with BB?,
All with Luminova,
*Millesimation 0 included,
**OOR means “Out of Range”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00382 |
| Collection | Submersible |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Bronzo |
| Production year | 2011 |
| Movement | P.9000 |
| Case Material | Bronze |
| Dial Color | Green |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 4mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17,7 mm |
| Lug width | 26 mm |