PAM00389 Luminor Submersible 1950 Amagnetic 3 Days Automatic Titanio
Production year
are O (2012) 1000 pieces, Case number:6849, ID starts with BB,
P 600 pieces, Case number:6849, ID starts with BB,
Q 800 pieces, Case number:6849, ID starts with BB,
R 800 pieces, Case number:6849, ID starts with BB,
S (2016) 800 pieces, Case number:6849, ID starts with BB,
all with Luminova,
PAM01389 is the successor for the PAM00389
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00389 |
| Collection | Submersible |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Submersible 1950 Amagnetic 3 Days Automatic Titanio |
| Production year | 2012-2016 |
| Movement | P.9000 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,2mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17,7 mm |
| Lug width | 26 mm |