PAM00497 Radiomir 10 Days GMT Oro Rosso
Production year is
O (2012) 250 pieces, Case number:6912, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00497 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 10 Days GMT Oro Rosso |
| Production year | 2012 |
| Movement | P.2003 |
| Case Material | Red Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | 1,7mm sapph. |
| Case size | 45 mm |
| Height | 16,5 mm |
| Lug width | 26 mm |