PAM00502 Radiomir 1940 Chrono Monopulsante 8 Days GMT Oro Rosso
Production year is
P (2013) 300 pieces, Case number:6945, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00502 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 Chrono Monopulsante 8 Days GMT Oro Rosso |
| Production year | 2013 |
| Movement | P.2004/10 |
| Case Material | Red Gold |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | 1,7mm sapph. |
| Case size | 45 mm |
| Height | 17,1 mm |
| Lug width | 24 mm |