PAM00516 Radiomir 1940 Equation of Time 8 Days Acciaio
Production year is
R (2015) 200 pieces, Case number:6944, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00516 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 Equation of Time 8 Days Acciaio |
| Production year | 2015 |
| Movement | P.2002/E |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 48 mm |
| Height | 17 mm |
| Lug width | 26 mm |