PAM00528 Luminor 1950 Tourbillon GMT Ceramica Lo Scienziato
Production year is
P (2013) 150 pieces, Case number:6910, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00528 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Tourbillon GMT Ceramica Lo Scienziato |
| Production year | 2013 |
| Movement | P.2005/S |
| Case Material | Ceramica |
| Dial Color | Black Skeleton |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 3mm sapph |
| Case size | 48 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |