PAM00620 Radiomir 1940 3 Days Automatic Titanio
Production years are
R (2015) 500 pieces, Case number:7020, ID starts with BB,
S (2016) 500 pieces, Case number:7020, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00620 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Automatic Titanio |
| Production year | 2017 |
| Movement | P.4000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 42 mm |
| Height | 11,2 mm |
| Lug width | 22 mm |