PAM00631 Luminor Marina Blue Logo
Production years are
S (2016) 1500 pieces, Case number:7040, ID starts with PL,
T (2017) 1500 pieces, Case number:7040, ID starts with PL,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00631 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Blue Logo |
| Production year | 2016-2017 |
| Movement | OP II |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 13,5 mm |
| Lug width | 24 mm |