PAM00705 Luminor 1950 Firenze Tourbillon GMT Titanio
Production started in year
V (2019), production on request,
seems to be out of the “Su Misura” collection (see PAM99998),
no millesimation
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00705 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Firenze Tourbillon GMT Titanio |
| Production year | 2019- |
| Movement | P.2005 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Green |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | 20,7 mm |
| Lug width | 26 mm |