PAM00718 Radiomir 1940 3 Days Oro Bianco 42mm California
Production year is
S (2016) 50 pieces, Case number:7124, ID starts with PL,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00718 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Oro Bianco 42mm |
| Production year | 2016 |
| Movement | P.1000 |
| Case Material | White Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 42 mm |
| Height | 11,2 mm |
| Lug width | 22 mm |