PAM00865 Luminor 1950 Sealand for Purdey Red Grouse
Production year is
U? (2018?) 1 pieces, Case number:????, ID starts with BB?,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00865 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Sealand for Purdey Red Grouse |
| Production year | 2018? |
| Movement | P.9000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black/Silver |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 20 mm |
| Lug width | 24 mm |