PAM00911 Luminor Marina 8 Days Stainless Steel Green (Paneristi)
Reference was designed and produced for Paneristi fan base.
Production year is
T (2017) 500 pieces, Case number:6937, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00911 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina 8 Days Stainless Steel Green Paneristi |
| Production year | 2017 |
| Movement | P.5000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Green |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 13,5 mm |
| Lug width | 24 mm |