PAM01043 Luminor Due
Production year are
V (2019) 1500 pieces, Case number:7281, ID starts with PL,
W (2020) 2000 pieces, Case number:7281, ID starts with PL,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01043 |
| Collection | Luminor Due |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Due |
| Production year | 2019-2020 |
| Movement | P.900 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | White |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 38 mm |
| Height | 11,2 mm |
| Lug width | 20 mm |