PAM01090 Luminor Power Reserve Automatic Acciaio
Production years are
S (2016) 500 pieces, Case number:7089, ID starts with BB,
T (2017) 1000 pieces, Case number:7089, ID starts with BB,
U (2018) 1000 pieces, Case number:7089, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01090 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Power Reserve Automatic Acciaio |
| Production year | 2016- |
| Movement | OP XXXII |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16,3 mm |
| Lug width | 24 mm |