PAM01112 Luminor Marina Goldtech 44 mm
Production years are
W (2020) 500 pieces, Case number:7320, ID starts with BB,
X (2021) 1000 pieces, Case number:7320, ID starts with BB,
Y (2022) 800 pieces, Case number:7320, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01112 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Goldtech 44 mm |
| Production year | 2020-2022 |
| Movement | P.9010 |
| Case Material | Gold |
| Dial Color | Blue Sunburst |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15,5 mm |
| Lug width | 24 mm |