PAM01134 Luminor 1950 Tourbillon GMT Titanium Limited Edition
Shadow case with marking “Limited Edition x of 7”, Case number:7344, ID starts with PN,
with Super Luminova,
quite similar to the PAM00768 & PAM01099 but with orange hands instead of black hands and the crown & ring on the dial edge is olive-green
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01134 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Tourbillon GMT Titanium Limited Edition |
| Production year | 2021 |
| Movement | P.2005/T |
| Case Material | Titanium (Sandblasted) |
| Dial Color | Skeleton |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |