PAM01335 Radiomir Origine / Tre Giorni
Production years are
Y (2022) 1000 pieces, Case number:7528, ID starts with PL,
Z (2023) 2500 pieces, Case number:7528, ID starts with PL,
all with Luminova,
this Radiomir was called “Origine” in 2022, in 2023 renamed to “Tre Giorni”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01335 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir Origine / Tre Giorni |
| Production year | 2022-2023 |
| Movement | P.6000 |
| Case Material | Steel (Patina) |
| Dial Color | Blue (Gradient) |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 45 mm |
| Height | |
| Lug width | 26mm |