PAM01367-1 Luminor 1950 Bi-Tempo Quaranta
Production year is
Z (2023) 1000 pieces, Case number:7539, ID starts with BB,
with Super Luminova,
similar watch exists as Paris Boutique Exclusive with engraving “Paris” on crown protector (called at our database PAM01367-2)
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01367-1 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor 1950 Bi-Tempo Quaranta |
| Production year | 2023 |
| Movement | P.900/GMT |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | White |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 40 mm |
| Height | |
| Lug width | 22 mm |