PAM01404 Luminor Luna Rossa Quaranta BiTempo
Production year is
Z (2023) 1037 pieces, Case number:7539, ID starts with BB,
with Super Luminova,
equipped with the PAM Click Release System
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01404 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Luna Rossa Quaranta BiTempo |
| Production year | 2023 |
| Movement | P.900/GMT |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Blue Sunburst |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 40 mm |
| Height | |
| Lug width | 22 mm |