PAM01423 Luminor Due Yellow Gold
Production years are
Z (2023) 600 pieces, Case number:7588, ID starts with BB,
AA (2024) 300 pieces, Case number:7588, ID starts with BB,
all with Super Luminova,
Boutique Exclusive
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01423 |
| Collection | Luminor Due |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Due Yellow Gold |
| Production year | 2023- |
| Movement | P.900 |
| Case Material | Yellow Gold |
| Dial Color | Green Sunburst Shaded |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 42 mm |
| Height | |
| Lug width | 22 mm |