PAM01548 Luminor Chrono
Production year is
Z (2023) 600 pieces, Case number:7318, ID starts with PL,
with Super Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM01548 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Chrono |
| Production year | 2023 |
| Movement | P.9200 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | White |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |