PAM02662 Luminor Marina TuttoGrigio – 44mm
Production year is
X (2022) 550 pieces, Case number:7306, ID starts with PN,
with Super Luminova,
PAM02662 is the successor for the PAM01662
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM02662 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina TuttoGrigio - 44mm |
| Production year | 2022 |
| Movement | P.9010 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Anthracite |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 14,2 mm? |
| Lug width | 24 mm |