PAM00515 Radiomir 1940 3 Days Oro Rosso
Production years are
P (2013) 500 pieces, Case number:6944, ID starts with BB,
Q 300 pieces, Case number:6944, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00515 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Oro Rosso |
| Production year | 2013, 2014 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Red Gold |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | 1,4 mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 14 mm |
| Lug width | 26 mm |